PLASTICKÁ CHIRURGIE v celkové anestezii

Operace břicha

Pokud Vás trápí nadměrné tukové zásoby v oblasti břicha, povislá kůže či povolená břišní stěna, může Vám pomoci operace břicha – abdominoplastika. Zmíněné problémy mohou být způsobené u žen po těhotenství a porodu, ale také po výrazné redukci váhy , a to i u mužů. U mužů je však třeba zdůraznit, že tuk se ukládá v břišní dutině a nikoliv v podkoží, tudíž abdominoplastika tento problém nevyřeší a je třeba před plánovanou operací kožního převisu ještě co nejvíce redukovat váhu.

Operace nosu

Trápí Vás velký nos, křivý nos, nos vybočený, či snad nevzhledná „bambule“ ? Asymetrie nosu mohou být vrozené nebo získané (např. po úrazu). Nos je dominantou obličeje, a tak lidé, kteří trpí některý ze zmíněných problémů a trápí se tím, mají sklon k nízkému sebevědomí, nevěří si, neradi se fotí a celkové nejsou se sebou spokojeni. V tomto případě je vhodné uvažovat o plastické operaci nosu, která dokáže toto výrazně a úspěšně vyřešit. Člověk je poté sám se  sebou více spokojen a zvyšuje se tak kvalita jeho života.

Operace obličeje a krku

Trápí Vás unavený a stárnoucí obličej, povadlé kontury a přibývající vrásky? Pokud chceme projevy stárnutí zatím jen zmírnit, je vhodné využít neinvazivní zákroky, které nabízí estetická dermatologie. Ať už se jedná o využití botoxu, injekčních výplní na bázi kyseliny hyaluronové, hloubkové hydratace atd. Pokud však již přišel čas, kdy už Vám tato ošetření nestačí  a Vy hledáte trvalejší a efektivnější řešení. Pak je pro Vás vhodné začít uvažovat nad operačním řešení.

Operace prsů

Trápí Vás tvar či velikost poprsí? Problémem může být změna tvaru a velikosti po porodu a kojení nebo po výrazném úbytku váhy. Mnoho žen také trápí příliš velká prsa, která mohou způsobovat řadu zdravotních problémů, ale i velmi omezovat v běžném životě či při sportu.

Gynekomastie

Gynekomastie je zvětšení prsních žláz u mužů. Existují dva typy gynekomastie – pravá gynekomastie – kdy jde o prosté zvětšení prsní žlázy, či tzv. pseudogynekomastie – kdy jsou prsa zvětšena v důsledku zvýšeného ukládání tuku v oblasti prsou. Často je toto spojené s obezitou. Pravá gynekomastie může být způsobena hormonální dysbalancí, vlivem některých léků, či v souvislosti s některým systémovým onemocnění. Je tedy potřeba i určit důvod vzniku gynekomastie. Před případnou operací je proto doporučeno absolvovat endokrinologické vyšetření a také ultrazvuk prsů.