Operace odstátých ušních boltců

Operace ušních boltců je velmi častý zákrok. Provádí se buď kvůli asymetrickému postavení boltců, odstátých boltců či pro tvarovou deformitu boltce.

Zákrok je možné provést nejdříve po 6.roku života, kdy je již ukončen vývoj chrupavek. Na naší klinice je zákrok možný od 18 let.

Zákrok je proveden ambulantně, v lokální anestezii, trvá cca 1,5hodiny. Ihned po zákroku je možné odejít domů.

 

Jak probíhá operace

Řez je veden za ušním boltcem, následná jizva je tedy poté nenápadná a není viditelná. Po operaci jsou boltce a jizvy kryté sterilními čtverci a fixovány obvazem kolem hlavy. Druhý den po operaci je prováděn převaz, kdy je vyčištěna a dezinfikována operační rána a přiloženo nové sterilní krytí s fixací. Další kontroly jsou dle doporučení lékaře. Obvaz se na hlavě ponechává 10-12 dní, poté je možné obvaz sejmout a umýt si vlasy. Poté se nasazuje speciální kompresní čelenka, kterou je doporučeno ještě následující 2 týdny nosit na noc. Lehká bolestivost po zákroku je normální, je možné užívat běžná analgetika. Stehy jsou vstřebatelné, takže není nutné je odstraňovat. Po operaci je doporučen klidový režim, sportovní aktivity za 3-4 týdny.

Ceník

Operace odstátých ušních boltců
19.000,- Kč