Operace víček Blefaroplastika

Operace víček je jedna z nejčastěji prováděných plastických operací a s oblibou ji podstupují jak ženy, tak i muži.

Kůže víček je velmi tenká a neustálým zatěžováním při mrkání také velmi namáhaná. Vlivem stárnutí  tato jemná kůže povoluje, a tím dochází ke vzniku kožních převisů. Navíc se vlivem stárnutí , někdy i je dáno geneticky, dostává tuk, na kterém sedí oční bulva, povrchověji do očních víček a např. na dolních víčkách tvoří nevzhledné „pytle pod očima“. I tento nadbytek tuku se při operaci odstraňuje.

Efekt operace víček je nejen estetický, ale také funkční. Oční víčka jsou po operaci méně zatěžována a pohyb víčka je snadnější. To má za následek méně unavené a bolestivé oči, především večer, po celodenním namáhaní, ale také může i rozšířit zorné pole. Po operaci víček dochází k výraznému omlazení očí a očního okolí.

Jak probíhá operace

Operace je prováděna ambulantně v místním znecitlivění. Operovat je možné jak horní či dolní víčka samostatně, tak i najednou. Pro větší komfort při operaci horních i dolních víček je možné zákrok absolvovat v mírné anestezii, tzv.analgosedaci.

Jizva po operaci horních víček je schovaná v přirozeném ohybu víčka a není tudíž viditelná. V případě dolních víček je jizva těsně pod řasami. Po operaci jsou operační rány se stehy kryty náplastmi, které jsou jen přes jizvy, tudíž není omezeno vidění. Tyto náplasti je třeba ponechat bez namáčení až do odstranění stehů, které je 7.den. Po operaci je doporučeno 2-3 dny chladit, nejlépe speciálními chladícími polštářky zabalenými v čisté pleně či utěrce. Chladit jen do příjemného pocitu, nikoliv do „zamražení“. Otoky a modřiny mohou přetrvávat 1-2 týdny. Je doporučeno omezit dlouhé sledování TV či práci na počítači a dlouhé čtení. Po operaci dodržovat klidový režim, spát v polosedě. V případě pooperační bolesti je možné užít běžná analgetika. Po odstranění stehů, které je velmi šetrné a bezbolestné, je doporučeno provádět jemné tlakové masáže u vnitřního a zevního koutku, a to cca 10.den po operaci. Lékař Vás bude přesně instruovat jak masáže provádět.

Líčení je možné po 2 týdnech, sport nejdříve za 3 týdny. Pobyt na slunci není doporučen po dobu 2 měsíců, jinak je nutné používat vysoký ochranný faktor a sluneční brýle, jizvy by mohly vlivem slunečního záření ztmavnout.

Ceník

Operace horních víček
15.000,- Kč
Operace dolních víček
16.000,- Kč
Operace horních i dolních víček
30.000,- Kč