Chcete zpátky svou o pár let mladší tvář? Není nemožné Be Divine!

I když slovo facelifting vzbuzuje obavy z představ vytažených nepřirozených tváří některých celebrit, není  třeba se bát. Důležité je svěřit se do rukou plastického chirurga, který zná míru. Základem dobrého Faceliftu je podle plastické chiruržky Petry Moravcové, aby nikdo nepoznal, že jste byla na operaci – jen – vypadáte prostě tak nějak – božsky!

“ V určitém věku je vhodné přikročit k chirurgickému zákroku, tzv Faceliftu. A kdy je ten správný čas? Je to případ od případu a je to čistě individuální. Ale lze to říci jednoduše – když nám tváře v důsledku gravitace, jejíž působení je s přibývajícími roky holt i na obličeji znát, začínají klesat.  V rámci faceliftu se vždy pokleslá kůže pozvedne, je ale více technik a typů jejího povytažení. Když se jednoduše zvedají tváře až po hranu spodní čelisti , jde o mini facelift. V rámci dalšího typu faceliftu  se vytahuje nahoru jak kůže, tak podkožní vrstvy vaziva, potom jde o tzv. SMAS facelift. A tyto typy faceliftu se dají kombinovat také s vypnutím kůže na krku, to je tzv necklifting .
Všechny liftující zákroky v obličeji s použitím skalpelu na odpojení kůže a následné vytažení směrem vzhůru se provádějí v celkové anestezii a je potřeba počítat s rekonvalescencí dva až tři týdny. Paradoxní je, že takové zákroky v obličeji v poopereačním období nebolí, ač modřiny, které se obvykle objeví, působí na okolí opačně . Často se také klienti bojí, že jim Facelift změní výraz tváře, ale ideální provedení znamená, že se některé povislé partie na obličeji jen vrátí tam, kde časem byly. Není cílem být dokonale vyhlazená, ale vypadat přirozeně.“, říká Mudr. Petra Moravcová z Divine Clinic.