Frakční a CO2 laser

Tento typ laseru má dvojí využití. Frakční laserové omlazení pleti (rejuvenaci) a vaporizační CO2 laser k odstranění kožních výrůstků.

Frakční laser vyzařuje jakousi mřížku mikropaprsků laserového záření, které zasahuje pouze povrchovou a střední vrstvu kůže. K maximálnímu tepelnému působení tedy dochází přímo v zóně, kde se tvoří kolagenová a elastinová vlákna. Laserovým paprskem je dosaženo dlouhodobé stimulace tvorby kolagenu,  Jedná se o miniinvazivní metodu omlazení.. Hluboké vrstvy kůže zůstávají neporušené. Výsledkem zákroku je vyhlazení vrásek (např. nad horním rtem) , celkové vypnutí pleti, zúžení pórů, jizviček po akné či jiných nerovností. Ke zpevnění pokožky dochází během několika týdnů.

 

Jak probíhá zákrok

Zákrok se provádí po předchozím znecitlivění anestetickým krémem. Po důkladné dezinfekci ošetřované oblasti se přikládá laserová hlavice a rovnoměrně se celá oblast ošetří. Po zákroku se ošetřená místa promastí speciální vazelínou, kterou je klient při odchodu vybaven, a kterou používá první dny po ošetření, poté je již možné používat buď hojivý krém (např.Cicabio) nebo lékařskou vazelínu. Po ošetření je pleť začervenalá s viditelnými „stopami“ po laserovém paprsku. Do druhého dne se na pokožce vytvoří drobné stroupky, které je však nutné promazávat a nenechat zaschnout! Stroupky se samy odloučí cca do týdne. Měsíc by se ošetřovaná místa neměla vystavovat slunci, používat krém s vysokým ochranným faktorem.

Vaporizační operační CO2 laser – tento typ ošetření se používá k odstranění kožních výrůstků, fibromů, xantalasmat, keloidních jizev… Po výkonu nezůstávají jizvy, ošetřené místo se ošetří Framykoinovým zásypem, a poté se vzniklý stroupek promazává vazelínou až do vyloupnutí. Hojení je cca týden. Ošetřená místa je nutná chránit krémem s vysokým faktorem cca 2 měsíce.