Mezonitě

Jedná o metodu nejefektivnějšího způsobu obnovy pevnosti obličeje.

Efekt po zákroku je okamžitý. I tak se v průběhu několika měsíců  pleť zlepšuje, a to tvorbou kolagenních srůstů v podkoží. Proceduru je možné v případě potřeby opakovat. Efekt zákroku je několik let, ale je to samozřejmě velmi individuální. Záleží na typu kůže, podkoží a věku klienta.

Zavedení nití se provádí tenkou jehličkou do podkoží v jakési formě sítě, ve které se proplétají nová kolagenová vlákna, která zpevňují a vyrovnávají pokožku. Nitě jsou bez zoubků a velmi tenké, takže je možné jejich použití v případě velmi tenké a jemné pokožky. Nitě neprosvítají. Cca po 6 měsících se nitě rozpouští, ale zanechávají tzv. kolagenovou kostru, která pleť i nadále vypíná a zabraňuje tak ochabnutí. Efekt je cca 2 roky.

Efekt a trvanlivost tohoto zákroku je vhodné podpořit i dalšími zákroky jako je např. microneedling či mesoterapií kyselinou hyaluronovou.

 

Jak probíhá zákrok

Zákrok se provádí ambulantně po znecitlivění místa anestetickým krémem. Není nutná speciální rekonvalescence. Mohou se objevit mírné otoky, zarudnutí či modřinky. Zhojení je do týdne. Citlivost může přetrvávat cca 2 týdny.

Po zákroku není vhodné po dobu 2-4 týdnů provádět cvičení, při kterém dochází k pocení, absolvovat kosmetické masáže, navštěvovat saunu, solária.