Modelace a refresh rtů kyselinou hyaluronovou

Pomocí kyseliny hyaluronové je možné dodat úzkým rtům plný tvar, odstranit asymetrii rtů, pozvednout pokleslé koutky, vyhladit vrásky nad horním rtem i zjemnit nosoretní rýhy. Vyplnění rtů kyselinou hyaluronovou je nekomplikovaný, minimálně bolestivý výkon, který okamžitě rtům dodá plnost, šťavnatost a smyslnost.

Kyselina hyaluronová pro hydrataci a zvětšení rtů

Každému z nás byl dán do vínku jiný tvar a plnost rtů. Ale u všech z nás s přibývajícími roky rty ztrácejí svoji plnost a zmenšují se. Může za to ubývající kolagen, elastin a kyselina hyaluronová. Ta je přirozenou součástí našeho těla, které jí neustále obnovuje a doplňuje. Avšak vlivem stárnutí a hormonálních změn její množství v lidském těle postupně klesá.

Vrátit rtům ztracený objem a pružnost je možné pomocí injekčních výplní na bázi kyseliny hyaluronové. K dispozici je široké spektrum dermálních fillerů, které mají gelovou konzistenci a liší se různou koncentrací a hustotou zasíťování v nich obsažené kyseliny hyaluronové,. Některé obsahují i další látky, jako je anestetikum, vitamíny či antioxidanty.

Pro zvětšení a modelaci rtů se obvykle používá zasíťovaná kyselina hyaluronová, která má vysoce hydratující účinek, doplní objem a velmi pomalu se vstřebává.

Před zvětšením rtů kyselinou hyaluronovou

Konzultaci i samotnou aplikaci kyseliny hyaluronové pro zvětšení rtů lze absolvovat v ten samý den. Během konzultace si nejprve upřesníme, co vás na tvaru či velikosti vašich rtů trápí a jaké jsou možnosti. Následně je možné aplikaci ihned provést.

V případě, že pravidelně užíváte léky na ředění krve, je vhodné na dobu 7 až 10 dní před zákrokem jejich užívání vysadit. Tento krok je ale vždy vhodné konzultovat s vaším ošetřujícím lékařem.

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Zvětšení rtů není komplikovaný zákrok a obvykle netrvá déle jak 30 – 40 minut. Pro větší komfort se před aplikací na rty nanese anestetický krém, který se nechá asi 30 minut působit. Injekční výplň se do rtu aplikuje velmi tenkou jehličkou nebo pomocí kanyly.

Výsledek ošetření je viditelný ihned po aplikaci. Pomocí výplně s kyselinou hyaluronovou lze docílit jemného přirozeného osvěžení rtů, i zvýraznění objemu nebo vyrovnání asymetrie rtů. Někdy se současně se rty i tzv. podpíchnou ústní koutky, aby došlo k jejich pozvednutí, aby nepropůjčovaly tváři smutný výraz.

Na naší klinice upřednostňujeme přirozené výsledky a u rtů velmi často platí, že méně je více. Jen tak lze předejít nežádoucímu výsledku v podobě „kačeřích“ rtů. Pokud si klient/ka přeje, je vždy možné kyselinu hyaluronovou doplnit.

Péče po zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Bezprostředně po ošetření je třeba počítat s tím, že se mohou objevit modřinky v místě vpichu a zcela jistě i menší otok. Pokud se ošetřované místo opatrně chladí (nikdy nepřikládejte led přímo na ústa, vždy chlaďte přes látku, např. utěrku či látkový kapesník), otok i modřinky obvykle do 1-2 dnů zmizí.

Na týden až dva po aplikaci kyseliny hyaluronové (nejen) do rtů byste se měli vyhnout zvýšené fyzické námaze, opalování, sauně, soláriu a během zimních měsíců omezit i pobyt v mrazivém počasí.

Efekt zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Výsledek po aplikaci výplně s kyselinou hyaluronovou je viditelný okamžitě, avšak efekt není trvalý. Kyselinu hyaluronovou, jako pro tělo přirozenou látku, organismus postupně pomalu odbourává.

Efekt zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou má trvanlivost 6 – 10 měsíců a je u každého individuální s ohledem na rozsah aplikace, typ a množství použitého materiálu, techniku aplikace a také na rychlost metabolismu, mimiku obličeje, věk a zdravotní stav i styl.

Aplikaci kyseliny hyaluronové pro zvětšení či hydrataci rtů lze podstoupit opakovaně.

Chci se objednat

Komplikace po zvětšení rtů výplní

Mezi komplikace po zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou se počítají otoky, které jsou však v malé míře po aplikaci zcela normální. Pokud by však trvaly déle jak týden nebo byly výrazné, je na místě kontaktovat lékaře, který aplikaci prováděl.

Pokud při zvětšení rtů aplikace dermálního filleru není provedena správně, je nerovnoměrná nebo nadměrná, mohou se ve výsledku objevit hrudky či nerovnosti. Proto je vždy důležité vybrat si pro aplikaci odborníka, který se na zvětšení a modelaci rtů specializuje, je v této aplikaci zkušený.

Vzniklé nerovnosti či hrudky ve rtu je možné odstranit aplikováním hyaluronidázy. Jde o enzym, který během pár minut způsobí okamžité rozpuštění kyseliny hyaluronové, kterou tělo pak přirozenou cestou vyloučí.

Při zvětšení rtů je nutné počítat i s možnou alergickou reakcí. Ne na kyselinu hyaluronovou, která je pro lidské tělo přirozenou látkou, ale na některou z dalších látek obsažených v daném filleru (např. anestetická látka, vitamíny či antioxidanty, aj.).

Kontraindikace ke zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Zvětšení rtů není možné provést u osob se zánětlivým onemocněním kůže (opar, akné), s poruchou srážnivosti krve, s autoimunitním onemocněním a také u pacientů, kteří užívají léky na ředění krve. Ošetření se, samozřejmě, neprovádí u žen v době těhotenství nebo kojení.

Chirurgické zvětšení horního rtu

Kromě zvětšení rtů pomocí injekčných výplní na bázi kyseliny hyaluronové je možné červeň horního rtu zvětšit i chirurgicky. Jde o tzv. Bullhornlift, který se provádí v lokální anestezii a jeho efekt je pak trvalého charakteru.

Cena zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Cena zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou závisí na typu a množství aplikovaného výplňového materiálu. V mnoha případech k dosažení pěkného přirozeného výsledku postačí 1 ml kyseliny hyaluronové.

 

Cena zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou na klinice DiVine činí 7.900Kč / 1ml.

Reference

„Alic6151791“

Absolvovala jsem u MUDr. Moravcové výplň glabely a rtů, byla jsem nadšena. Je velmi sympatická, milá, profesionální a poskytla mi spoustu užitečných rad.

Alic6151791

Zdroj: estheticon.cz

Zobrazit další

Fotky před a po

Zobrazit další