Moderátorka Karolína Hošek: Můj boj s ochrnutím obličeje

Nikdo to nevěděl, teď se Karolína, kterou znáte z obrazovky CNN Prima News a TV Prima, rozhodla o svůj příběh podělit..

Karolina Hošek, moderátorka CNN Prima News:


„Bylo mi necelých deset, když jsem dostala neštovice. Jelikož jsem na tuhle infekci byla bohužel už „velká“, následoval zánět mozkových blan a bohužel mi ochrnula polovina obličeje. Protože to ale bylo stále ještě v růstové době, zasáhlo onemocnění každou část obličeje jinak a umocnil se tak asymetrický výsledek. Bylo mi to pochopitelně hodně nepříjemné, vždyť každá holčička řeší jak vypadá. I když se ochrnutí postupně samovolně zlepšovalo, na kameru se mi s tím rozhodně chodit nechtělo. Prostředky k rehabilitaci tehdy bohužel moc nebyly a obličejová jóga začala být populární až mnohem později, a tak jsem si vytvořila svojí vlastní sérii cvičení před zrcadlem, abych tu jednu část obličeje srovnala. Z velké části se to podařilo, ale dodnes se pokles projeví vždy,  když jsem unavená.

V televizi jsem to prostě řešila tak, že jsem se na sebe po každém vysílání znovu na obrazovce dívala a snažila se viditelné asymetrie zakrýt vhodným líčením nebo účesem. Jenomže v začátcích pro mě bylo i těžké koukat oběma očima stejným směrem, jedno mi pokaždé utíkalo stranou.

To, co se mi nepodařilo odstranit vlastními silami, jsem řešila s paní doktorkou Petrou Moravcovou v Divine Clinic. Kromě toho, že je výjimečný odborník v estetické medicíně, je i odbornou lékařkou, která pracovala i na popáleninovém oddělení, takže umí bravurně zacházet s vyrovnáváním různých nedokonalostí i asymetrií. Výplní kyselinou hyaluronovou mi například skvěle srovnala asymetrii rtů. A výhledově si přeju ještě úpravu očních víček, případně pozvednutí obočí. S paní doktorkou pak samozřejmě řeším i známky stárnutí pleti, zatím jsem vyzkoušela vylepšení pleti vlastní krevní plazmou a Skin Booster. Obojí vypne jemné vrásky a výhoda tady je, že neztratím mimiku . Právě kvůli riziku poklesu části obličeje, nemohu využívat aplikaci botulotoxinu. Ale myslím, že v TV je stejně fajn mít pohyblivý obličej, protože člověk tak snáz předá emoce divákovi.

I když asymetrie v obličeji nejsou zdravotní problém, mě osobně život znepříjemňovaly.   Připomínaly mi můj dlouhý dětský pobyt v nemocnici, takže sáhnout po drobných úpravách pro mě bylo vysvobození a  určitě správná cesta. A chtěla bych dodat odvahy každému, kdo něco takového zvažuje. Rozhodně se nebojte, že budete vypadat uměle nebo nepřirozeně, alespoň pokud budete, jako já, v rukou Petry Moravcové.

MUDr. Petra Moravcová, Divine Clinic:
„Karolínu znám již 5 let a je to velmi milá, usměvavá dáma. Na počátku jsme spolu řešily pouze kvalitu a hydrataci pleti, až postupem času se mi svěřila i s tímto problémem. Musím říct, že bych nikdy nevěřila, že má za sebou obrnu lícního nervu. Má můj obdiv, skvěle zvládla rehabilitaci. A to, že člověk s tímto handicapem může pracovat jako moderátor, je pro mne překvapující. Karolína je ukázkou toho, že jde-li si člověk za svým snem, dokáže vše! Je zdravě cílevědomá a pro mě obrovsky inspirující.