Omlazení obličeje je o detailech, roli hrají ušní lalůčky

Pokud chcete vypadat mladistvě, nesmíte zapomínat na partie, které sice nejsou viditelné tolik, přesto váš věk přesně prozrazují. Při nesprávné péči vám roky dokonce přidávají. Právě pro prevenci a sledování partií, které bývají často přehlížené, hlasuje také lékařka MUDr. Petra Moravcová z DIVINE CLINIC. Tvrdí, že perfektní péče je vidět právě v detailu.

Ženy často zkoumají první vrásky v obličeji, jejich psychiku rozhodí nenápadně se zvětšující mračivka či paprskovitě se rozrůstající mimické vrásky. Ty jsou ale viditelné na první pohled a většinou k jejich eliminaci dochází ihned, jakmile si jich žena všimne. Což může být klidně kolem pětadvacátého roku věku. Jak podotýká lékařka MUDr. Petra Moravcová, přibývající věk se postupně projevuje i v dalších partiích. „Pravdou je, že se klientkám snažím vysvětlit, že není dobré věnovat se jen úpravě obličeje, ale že je vhodné vzít omlazení společně také s krkem, případně dekoltem. Také není dobré zapomínat na hřbety rukou. Není správné řešit jednu partii, a zapomínat na druhou.“ V korektivní dermatologii lze podle odbornice dělat hodně s obličejem. S krkem už je to těžší, zvlášť v případě, že je pokožka na něm hodně povolená. Pak drobné korektivní zákroky ztrácejí smysl. „V takovém případě je nezbytné přistoupit k odstranění kůže v rámci plastické operace obličeje, tzv. facelifting, který zahrnuje nejen operaci krku a obličeje, ale také tzv. smas lifting, kdy liftujeme směrem nahoru podkožní tkáně, takže vzhled a výsledek je dlouhodobý. Pokud není pokles kůže ještě veliký a začne se včas, dá se pokožka této partie vyživit, zregenerovat, nasimulovat tvorbu kolagenu, použít výplňový materiál, např. na bázi hydroxyapatitu, případně ráda využívám k omlazení efektu vlastní krevní plazmy.“ Podle odbornice platí to samé i pro oblast dekoltu. Infračervené světlo, laser – to jsou techniky, které mohou omladit. Jen je třeba počítat s tím, že pokožka na krku funguje jinak než ta v obličeji, takže zákroků v těchto oblastech je třeba víc.

Ušní lalůčky jsou další partií, se kterou je třeba, v jistém věku, něco provést. Jsou považovány za erotogenní zónu, ovšem zase – vlivem gravitace nebo třeba nošením větších a těžších náušnic poklesávají a vytahují se. „Jestliže celý život nosíte těžké náušnice, vytáhne se vám ušní dírka dokonce tak, že mohou propadávat náušnice ve tvaru čočky. Takže ji sešijeme a po zahojení píchneme dírku novou. Také jsme schopni napravit to, že někdo v mládí nosil tzv. tunel. A vymodelujeme zase drobný ušní lalůček. Pokud dochází k sesychání, fungují skvěle výplně kyseliny hyaluronové. Oživí a vyplní lalůček a ten pak vypadá skvěle.“

Péče o ruce, kdy je vidět cévní kresba, je také v určitém věku na místě: „Nasimulujeme tvorbu kolagenu ve hřbetech rukou, k tomu se používají přípravky na bázi hydroxyapatitu. Hydratace je opět otázkou použití kyseliny hyaluronové. V neposlední řadě klientky řeší na hřbetech rukou pigmentaci. Ta se odstraňuje pomocí microneedlingu, pomocí sér či laserem.“

Jestliže se máte ráda, dejte na doporučení odbornice a věnujte pozornost všem partiím, které váš věk nelítostně prozradí. Eliminujte rozvoj vrásek hned v zárodku. Prevence je totiž cestou k jedinečnému vzhledu. A to je, oč tu běží.