PLASTICKÁ CHIRURGIE v lokální anestezii

Operace víček

Blefaroplastika je jedna z nejčastěji prováděných plastických operací a s oblibou ji podstupují jak, ženy tak i muži. Efekt operace víček je nejen estetický, ale také funkční. Oční víčka jsou po operaci méně zatěžována a pohyb víčka je snadnější. To má za následek méně unavené a bolestivé oči, především večer, po celodenním namáhání, ale také může i rozšířit zorné pole. Po operaci víček dochází k výraznému omlazení očí a očního okolí.

Operace odstátých ušních boltců – otoplastika

Operace ušních boltců je velmi častý zákrok. Provádí se buď kvůli asymetrickému postavení boltců, odstátých boltců či pro tvarovou deformitu boltce. Zákrok je možné provést nejdříve po 6.roku života, kdy je již ukončen vývoj chrupavek. Na naší klinice je zákrok možný od 18 let.

Labioplastika – operace malých stydkých pysků

Jedná se o velmi často ženami vyhledávaný zákrok. Správně jsou malé stydké pysky zcela zakryty a chráněny velkými stydkými pysky. Vlivem genetiky či stárnutím, kdy klesá elasticita kůže, můžou malé stydké pysky ochabnout a prodloužit se. To má za následek jak estetické, tak i funkční obtíže. K funkčním obtížím patří chronické dráždění např. při sportu, ale i v běžném režimu, nepříjemné pocity při pohlavním styku nebo častý vznik zánětů zevních pohlavních orgánů.

Liposukce malého rozsahu

V lokální anestezii je možné provést liposukci pouze jedné oblasti – břicha, boků, zevních nebo vnitřních stehen nebo kolen. Pokud je požadována liposukce více partií najednou, je nutné zákrok provést v celkové anestezii s jednodenní hospitalizací.

Odstranění kožních znamének, korekce jizev, korekce ušních lalůčků

Odstranění kožních znamének – v případě, že není možné odstranění znaménka laserem, či je nutné odeslání odebraného vzorku k histologickému vyšetření,  je na místě provedení chirurgické excize. Zákrok se provádí ambulantně v lokální injekční anestezii. Stehy nejsou vstřebatelné, je nutné jejich odstranění 10-14.dne, dle lékaře.

Korekce ušních lalůčků – ušní lalůčky je možné korigovat např. po protržení lalůčku náušnicí nebo po sundání roztahováku. Malým chirurgickým zákrokem je možné toto velmi úspěšně řešit. Zákrok se provádí ambulantně v lokální injekční anestezii. Stehy nejsou vstřebatelné, je nutné jejich odstranění 10-14.dne, dle lékaře.

Korekce jizev – v některých případech není možné jizvu odstranit či zjemnit použitím laseru a tudíž se přistupuje k chirurgickému řešení, kdy se stará jizva vyřízne a nechá