Liposukce malého rozsahu

V lokální anestezii je možné provést liposukci pouze jedné oblasti – břicha, boků, zevních nebo vnitřních stehen nebo kolen. Pokud je požadována liposukce více partií najednou, je nutné zákrok provést v celkové anestezii s jednodenní hospitalizací.

Liposukce neboli odstranění tukových nadbytků z problematických partií má za cíl zlepšit symetričnost  postavy, zlepšení křivek těla. Liposukce jedné oblasti  se provádí ambulantně v lokální anestezii – za použití speciálního tumescentního roztoku (naředěné anestetikum s adrenalinem).

Jak probíhá operace

Před zákrokem si lékař zakreslí přesnou oblast, kde bude liposukci provádět. Drobnými řezy se zavede tenká kanyla, kterou je podkoží „napuštěno“ tumescentním roztokem. Když začne anestetikum působit započne se se samotným zákrokem, kdy kanylami  pod tlakem odsává tuková tkáň s tumescentní tekutinou.  Zákrok trvá cca 1,5 – 2 hodiny. Ihned po zákroku se obléká speciální kompresivní prádlo. Toto prádlo je nutné prvních minimálně 24hodin nesundávat. Po zákroku můžete kliniku ihned opustit, doporučujeme však s doprovodem a neřídit auto. První 2-3 dny je nutné počítat s tím, že z drobných ranek může ještě vytékat narůžovělá tekutina, jedná se o zbylý tumescentní roztok.

Kompresivní prádlo je doporučeno nosit 6-8 týdnů, dle instrukcí lékaře. Po zákroku je možné se vysprchovat nejdříve po 24 hodinách. Koupel ve vaně nedoporučujeme po dobu dvou týdnů. Kancelářská práce je možná již cca po 3 dnech klidového režimu.

Ceník tumescentní liposukce

Podbradku
17.000,- Kč
Paží
22.000,- Kč
Prsů
22.000,- Kč
Boků
22.000,- Kč
Horního břicha
22.000,- Kč
Dolního břicha
22.000,- Kč
Celého břicha
37.000,- Kč
Vnitřních stehen
22.000,- Kč
Zevních stehen
22.000,- Kč
Vnitřních i zevních stehen
37.000,- Kč
Kolen
22.000,- Kč