Operace obličeje a krku

FACELIFTING A NECKLIFTING

Trápí Vás unavený a stárnoucí obličej, povadlé kontury a přibývající vrásky?

Pokud chceme projevy stárnutí zatím jen zmírnit, je vhodné využít neinvazivní zákroky, které nabízí estetická dermatologie. Ať už se jedná o využití botoxu, injekčních výplní na bázi kyseliny hyaluronové, hloubkové hydratace atd. Pokud však již přišel čas, kdy už Vám tato ošetření nestačí  a Vy hledáte trvalejší a efektivnější řešení, pak je pro Vás vhodné začít uvažovat nad operačním řešení.

Facelifting je vhodný jak pro ženy, tak i pro muže.

Základní informace

Při operaci se provádí vypnutí kůže a podkožního aparátu obličeje a krku. Při poklesu kontur obličeje a krku dochází k tvorbě kožních nadbytků, které se při operaci odstraňují. Při pokročilejším poklesu kontur je třeba zasáhnout i do hlubších struktur (tuková a  vazivová vrstva obličeje – SMASS technika). Výkon je možné spojit s operací víček či s liposukcí podbradku.

Průběh operace

Operace dle náročnosti trvá cca 2 hodiny, je prováděna v analgosedaci (forma celkové anestezii) a po operaci je nutná jednodenní hospitalizace. Po celkové dezinfekci obličeje a  vlasové části je řez veden z vlasové části spánkové krajiny směrem dolů těsně před boltcem, dále kolem ušního lalůčku do rýhy za boltcem. Uvolní se kůže tváří a krku a odstraní se kožní nadbytky. Dále je proveden SMAS lifting, což je posun a zpevnění vazivově svalové podkožní struktury. Nakonec se sešívají kožní okraje pomocí intradermálních (vstřebatelných) stehů na viditelných místech a nevstřebatelnými jednotlivými stehy ve vlasech. Přikládá se sterilní krytí a celkový obvaz hlavy. Druhý den po operaci je při převazu vyčištěna operační rána, přikládá se opět sterilní krytí a místo obvazu se použije speciální kompresivní ohlávka/maska.

Rekonvalescence, pooperační pokyn

Doba hospitalizace po operaci je zpravidla 1 den. Po operaci je na hlavě elastický obvaz či kompresní ohlávka/maska, tu je nutno ponechat 5 dní. Poté je možno ohlávku sejmout a opatrně umýt hlavu – nejlépe jemným dětským šamponem. Vlasy nesušte fénem, ale nechte volně uschnout. Elastickou ohlávku je doporučeno nosit 7 – 10 dní. Stehy jsou vstřebatelné, jen ve vlasové části je nutné jejich odstranění, a to 10. – 14. den po operaci. Po operaci jsou běžné otoky a modřiny. Můžete cítit sníženou citlivost v oblasti tváří a krku, to je běžné. Citlivost se obnoví do několika měsíců. Dva týdny po operaci spěte na zádech, ve zvýšené poloze. Kancelářská práce je možná po dvou týdnech, plná fyzická zátěž po měsíci. Kosmetické masáže neprovádějte  během prvních  2 měsíců. Nevystavujte jizvy slunečnímu záření. Používejte krém s ochranným faktorem 50+.

Ceník

Facelifting + SMASS lifting
60.000,- Kč
Minifacelifting
44.000,- Kč
Operace krku – necklifting
48.000,- Kč