Operace prsa

Trápí Vás tvar či velikost poprsí?

Problémem může být změna tvaru a velikosti po porodu a kojení nebo po výrazném úbytku váhy.

Mnoho žen také trápí příliš velká prsa, která mohou způsobovat řadu zdravotních problémů, ale i velmi omezovat v běžném životě či při sportu.

Toto vše má za následek snížení sebevědomí a to, že se ve svém těle necítíte komfortně.

Dokážeme Vám pomoci abyste se opět cítila sebevědomě a žensky!

Jaká operace je pro Vás nejvhodnější?

  1. Zvětšení prsou / augmentace nebo Výměna prsních implantátů / reaugmentace
  2. Modelace prsou nebo periareolární modelace
  3. Modelace prsou spolu se zvětšením (augmentací)
  4. Zmenšení prsou / redukce
  5. Korekce vpáčených bradavek

1.ZVĚTŠENÍ PRSOU/AUGMENATCE nebo VÝMĚNA PRSNÍCH IMPLANTÁTŮ/ REAUGMENTACE

Základní informace

Nejžádanější plastická operace vůbec. Operace prsů s použitím silikonových implantátů. Operace je prováděna u žen s nedostatečně vyvinutými prsy nebo po úbytku prsní tkáně po kojení či redukci váhy, k vyrovnání velikostní asymetrie, zlepšení tvaru prsou.

Používáme implantáty od předních výrobců (doplnit jaké) Anatomické či kulaté, všech požadovaných velikostí a profilů.

Průběh operace 

Operace se provádí v celkové anestezii a vyžaduje 1-2 denní hospitalizaci. Při prostém zvětšení se implantáty vkládají buď pod prsní žlázu nebo pod prsní sval. Řez je veden v podprsní rýze a výsledná jizva je teka opravdu minimálně nápadná.  Po operaci jsou operační rány kryty sterilními obvazy a ihned je nasazena speciální pooperační podprsenka.

Rekonvalescence, pooperační pokyny

Kompresivní podprsenku je nutné nosit 24hodin – 4-6 týdnů, poté již jen přes den. Pokud máte přes podprsenku i kompresivní pás, ten je nutné nosit 2 týdny. Třetí den po operaci je možné sundat podprsenku, sterilní krytí a osprchovat se, i přes náplasti, které jsou na ranách.  Poté lehce osušit, ostříkat dezinfekcí (Cutasept) a znovu obléci kompresivní  podprsenku. Náplasti je možné odstranit po 2 týdnech. Stehy jsou vstřebatelné, není třeba jejich odstranění. V případě zvýšené bolestivosti je možné užití běžných analgetik (Ibalgin, Ibuprofen,..). Různá bolestivost a citlivost prsů, je normální, vymizí. Kancelářská práce a řízení automobilu je možné po 2 týdnech. 14 dní po operaci je nutné dodržovat klidový režim, nezvedat těžká břemena. 2 týdny po operaci je nutné spát na zádech, po 2 týdnech již možno ležet na boku.  Po 2 měsících od operace je možná plná fyzická zátěž, též nošení kosticové podprsenky.

2.MODELACE PRSOU NEBO PERIAREOLÁRNÍ MODELACE

Základní informace

Úbytek váhy, genetika či kojení mohou způsobit ochabnutí a pokles prsů. Modelace prsů dokáže vyřešit jak tento problém, tak i problémy způsobené asymetrií velikosti či různého poklesu prsů, či zlepšení tvaru prsů. Jedná se o operaci bez použití silikonových implantátů, řeší se tudíž jen tvar nikoliv velikost prsou.

Periareolární modelace prsů – operace, při které se se řeší malý pokles prsů za současného provedení korekce prsních dvorců

K těmto úpravám doporučujeme přistoupit až v momentě, kdy žena již neplánuje děti. Operace může přerušit možnost následného kojení.

Průběh operace 

Operace se provádí v celkové anestezii, trvá cca 1,5 – 2,5 hodiny. Přes zákrokem se přesně vyměří budoucí tvar a velikost, na kůži se zakleslí kudy bude veden řez. Podstatou operace je vysunutí prsního dvorce do normální polohy a odstranění přebytečné kůže. Okraje ran jsou sešity vstřebatelnými stehy, není třeba je odstraňovat. Jizvy jsou ještě fixovány náplastmi, překryty sterilními čtverci, poté je ihned oblečena speciální kompresivní podprsenka.

Rekonvalescence, pooperační pokyny

Po operaci se mohou objevit modřiny, otoky, necitlivost, změna citlivosti bradavek. V případě bolestivosti je možné užít běžná analgetika (Ibalgin, Ibuprofen,…). Hospitalizace je většinou 1-2 dny, dle rozsahu výkonu. Kompresivní podprsenku je nutné nosit 24hodin – 4-6 týdnů, poté již jen přes den. Třetí den po operaci je možné sundat podprsenku, sterilní krytí a osprchovat se, i přes náplasti, které jsou na ranách.  Poté lehce osušit, ostříkat dezinfekcí (Cutasept) a znovu obléci kompresivní  podprsenku. Náplasti je možné odstranit po 2 týdnech. Stehy jsou vstřebatelné, není třeba jejich odstranění. 2 týdny po operaci je nutné dodržovat klidový režim, nezvedat těžká břemena. 2 týdny po operaci je nutné spát na zádech, po 2 týdnech již možno ležet na boku.  Po 2 měsících od operace je možná plná fyzická zátěž, též nošení kosticové podprsenky.