Kdy pomůže jen plastická chirurgie

Existují zákroky, které si můžete odpustit. Třeba proto, že se můžete věnovat zdravému životnímu stylu, sportovat atd. Ovšem pak existují na těle partie, se kterými se s postupujícím věkem nebo vlivem porodu u žen v podstatě nedá dělat vůbec nic. Respektive něco ano. Stačí zvolit si důvěryhodného plastického chirurga. Ten vám s pomocí už invazivního postupu vrátí jedinečné křivky, na které jste byla tak pyšná.

O jaké partie jde? V drtivé většině o ty břišní. MUDr. Petra Moravcová z DIVINE CLINIC řeší kromě nadbytku tukové tkáně také problémy diastázy. A to nejen u žen po porodu, ale také u mužů. Ovšem to už je zákrok plastické chirurgie. „Když dojde k rozestupu přímých příčných svalů břišních, nedá se to dle mých zkušeností vycvičit. Takže během operace břicha, tzv. abdominoplastiky, k sobě svaly přiblížíme. Klientky chodí nejčastěji proto, že mají pocit, že vypadají i delší dobu po porodu jako těhotné – a bolí je záda. Provedením zákroku změníme anatomické dispozice v dutině břišní a laicky řečeno snížíme zátěž svalů v okolí páteře, která je dána špatným držením těla. Jde ale o velký zákrok, kdy je potřeba počítat s celkovou anestezií i s pobytem v nemocnici.“ Na druhou stranu – výsledek je perfektní a letní trauma ze svlékání se do plavek je minulostí. Stejně jako bolesti zad, problémy s dýcháním apod. komplikace.

Dalším problémem, který zejména ženy trápí v oblasti bříška a boků, jsou strie. Tady paní doktorka ale nemá úplně dobré zprávy: „Až se něco na strie a jejich definitivní vymýcení vymyslí, bude to na Nobelovu cenu. Je možné problematické partie řešit laserem, kdy dokážeme zmírnit jejich viditelnost, aby nebyly nápadné. Jsou ale dány tím, že kvalita podkožního vaziva není dobrá. Proto je někdo má, někdo ne. Genetika je neúprosná, můžeme tedy dělat různé typy mini invazivních, ambulantních zákroků: laserová ošetření, mikroneedling, mezoterapie, ale to je zatím tak vše. Netvrdím, že by o ně ženy neměly pečovat, příznaky lze zmírnit, ale ne definitivně vyhojit.“

Jsou tedy partie a problémy, kvůli kterým nemá cenu se trápit, na druhou stranu jsou takové, které když se vám nelíbí, má náprava dané situace řešení. A proč si myslet, že je operace zbytečná, když vám může vylepšit kvalitu života? Práce plastických chirurgů není o marnivosti, ale především o pomoci. Tam, kde si člověk sám poradit už nedokáže.