V létě jsou zákroky estetické medicíny tabu – největší mýtus

Určitě vás někdy napadlo, že byste potřebovala zákrok plastické chirurgie úpravou víček počínaje a větším dekoltem konče, ale že si takový zákrok odložíte na jarní či podzimní měsíce, protože v létě se přece operovat nedá. Je to rozšířená pověra, která dávno neplatí, jak vysvětluje MUDr. Petra Moravcová z DiVine clinic. „Neinvazivní lifting, přístrojové ošetření, tam rozhodně následně nejsou nějaká velká omezení, která by vám zkazila léto, takže není důvod zákroky odkládat. Není třeba bát se tvorby pigmentace či otoků. Ano, často se dočtete, že operace by se v létě neměly provádět, ideálním obdobím pro zákroky je jaro a podzim, kdy není takové horko. Já ale tvrdím, že operace proveditelná je. Jen v horkých dnech, pokud by se objevila infekce, bude se šířit kvůli vysoké teplotě rychleji. To ale nastává v pouhých promile případů, a není se tedy třeba komplikací jakkoliv obávat. Spíš je třeba vzít v potaz, že v horku mohou vznikat větší otoky, ale i ty jsou řešitelné.

Pro pacienta může být zákrok v létě malinko víc diskomfortní, ale zase lépe utajitelný. Zkrátka si vezmete dovolenou a nikdo se nebude pozastavovat nad tím, v jakou dobu. Je to totiž normální. A hlavně: pokud člověk dorazí na kliniku v létě zdravý, je možno operovat spíš, než se když se na podzim objeví s virózou, o které operatérovi neřekne.“

Starejte se o sebe celoročně a nečekejte na podzim, protože jste to někdy někde četla. Jen počítejte s tím, že pooperační režim je stále stejný v každém ročním období, takže když si vzpomenete týden před dovolenou, že potřebujete větší prsa… asi to nevyjde.