Liftující nitě APTOS

Jedná o velmi efektivní miniinvazivní techniku liftingu obličeje bez použití skalpelu. Niťový lifting je vhodný prakticky pro všechny věkové skupiny, muže i ženy, ale nejlepším adeptem pro tuto metodu je věková skupina 35-45 let. Niťový lifting je vhodný jako oddálení klasického operačního faceliftingu. Je využíván k úpravě kontur obličeje, krku, při pokleslých koutcích úst, pokleslého obočí. Nitě jsou z hypoalergenního a biokompatibilního materiálu.

Liftující nit má na sobě mnoho malých háčků, kterými se po zavedení tupou kanylou do podkožní tukové tkáně zachytí za pevnější struktury a pomáhají tak táhnout a pozvednout danou oblast. Efektem nití nejsou jen „pozvedlé“ kontury. Nitě se postupně vstřebávají, ale  po celou dobu jejich životnosti stimulují tvorbu kolagenu a kolagenních srůstů, které drží nitě ve správné poloze.

Pro dosažení nejlepšího výsledku je vhodné pleť před výkonem připravit, nastimulovat tvorbu kolagenu. Toto je možné např. provedením plazmaterapie či mesoterapie. Jako prevenci otoků jak při výkonu, tak i po něm doporučujeme použití homeopatik.

Jak probíhá zákrok

Zákrok sám o sobě trvá cca 30minut, není bolestivý,  je prováděn v lokální anestezii. Po zákroku je ošetřovaná oblast mírně oteklá, mohou se objevit modřinky.

Je nutné nosit speciální kompresní bandáž obličeje po dobu 14 dní na noc, vyvarovat se větší fyzické zátěži, necvičit, nenavštěvovat solária či sauny, neabsolvovat stomatologické ošetření, masáže obličeje.