Plazmaterapie

Terapie za použití vlastní krve. Speciálně  upravená  plazma, která je obohacena o krevní destičky, pomáhá k regeneraci a léčbě kožních problémů, jako je např. akné či vypadávání vlasů. Plazma a destičky obsahují růstové faktory, které jsou schopné nastartovat produkci kolagenu a novotvorbu buněk.

Jelikož se jedná o vlastní plazmu nehrozí odmítavé reakce organismu či alergie. Je možné použití vlastní čisté plazmy nebo je možné použít plazmu obohacenou o kyselinu hyaluronovou, která ještě významně zvýší hydrataci pleti.

Zákrok se provádí po znecitlivění za použití anestestického krému. Před výkonem je doporučeno pít hodně vody, nikoliv však kávy. Poté se odebere cca 8-10ml žilní krve, která je následně odstředěna, tím získáme čistou plazmu obohacenou o krevní destičky. Poté se po důkladné dezinfekci kůže aplikuje kanylou či tenkými jehličkami do požadované oblasti. Po ošetření může být na pleti patrné začervenání, možné jsou i malé modřinky. Po zákroku se ještě aplikuje zklidňující hydratační maska.

Doporučená opatření po aplikaci

Po zákroku je doporučen jeden den klidový režim, nechodit do prašného prostředí, týden se nevystavovat slunci či nenavštěvovat solárium a saunu.

Efekt ošetření není okamžitý. V pleti se nastartuje regenerační proces, dochází k nové tvorbě kolagenu, rozzáření pleti a omlazení. Výsledek nastupuje cca 2 měsíce. Tento zákrok je doporučeno opakovat cca po 3-6ti měsících.

Kontraindikací je těhotenství, kojení, některá onemocnění jako např. poruchy krevní srážlivosti.